Świat się kręci!

DSC_0724

3 tygodnie za nami!
Zaczynam osiągać mistrzostwo w niepisaniu. Najpierw był ciążowy mózg, później brak sił…a teraz brak czasu i (uwaga, uwaga!) zakwasy rąk i dłoni.
Pierwsze dni ze Światkiem były wypełnione totalnym rozpływaniem się nad nim, ochami i achami <3 Poporodowa adrenalina trzymała, sił miałam co niemiara a dzieciątko cały czas spało. Czas spędzałam na wpatrywaniu się w przedziwne minki jakie robi Światek, tuleniu, głaskaniu. Idylla.

A potem zaczęło się….macierzyństwo 😉


Dni upływają nam szybko, zajęć mamy od zatrzęsienia (zmień pieluszkę, nakarm, zmień pieluszkę, zmień pieluszkę, zmień pieluszkę, nakarm, odbij, nakarm, zmień…..wykąp…..nakarm, nakarm…) czasu na sen zdecydowanie za mało. Światek staje się coraz bardziej aktywny, więc śniadanie można zjeść kiedy zamota się go w chuście i przyczepi do siebie, zęby umyć kiedy trzyma się go jedną ręką i tak o. Kolki….słyszeli o nich wszyscy a czym są wiedzą tylko rodzice. Wrzask od piątej rano do południa, czasem dłużej, ja rozgrzewająca brzuch Małego suszarką do włosów, masująca brzuch, bujająca, nosząca. Kiedy Świat śpi – wykorzystuję czas na zrobienie czegokolwiek (no bo kiedyś trzeba jeść na przykład, prać i nie zasypać mieszkania górą śmieci) a kiedy ja śpię – Światek mi to uniemożliwia – pomysłów ma wiele, każdy skuteczny 😉
Nie jest łatwo. Powiem więcej – jest kurewnie ciężko.
Ale wiecie co?
Kiedy po takiej kilkugodzinnej walce On w końcu usypia i pochrapuje, uśmiecha się, mruczy……patrzę na niego i widzę, że tuż obok mnie, w łóżeczku, leży moje największe marzenie. Spełnione.

PS1. Byliśmy ze Światkiem u pediatry. Pielęgniarka zmierzyła mu obwód główki, brzucha, długość ciała…na co pani doktor pół żartem pół serio mówi : „a długość stópki”?
Czyli coś w moim spostrzeżeniu o siedmiomilowej nóżce musi być!
PS2. Świat jest 100% mężczyzną. Kiedy tylko wchodzimy do sklepu z damską odzieżą zaczyna marudzić….
PS3. Z okazji naszej trzy-tygodnicy wyruszyliśmy w swoją pierwszą podróż!

1 Comment

  1. Daga says: Odpowiedz

    Nie mogę doczytać Twoich postów, czytam je na kilka razy, bo oczy mi się szklą … ;*

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial