Gdzie się wybrać z 5tygodniowym bobo? Na Warmięi Mazury!

IMG_8128-kopia44

Światek skończył 5 tygodni. W tym czasie wydoroślał bardzo, zmężniał, nabrał odwagi postanowiliśmy więc  wyruszyć w pierwszą podróż, która miała wykroczyć poza Wielkopolskę.

Za cel obraliśmy sobie  Warmię i Mazury.  Rejon, który uważam za jeden z najpiękniejszych w Polsce.

Obawiałam się kilkugodzinnej jazdy samochodem z takim Maluchem – jak się okazało, zupełnie bezpodstawnie. Światek zapada w sen zaraz po odpaleniu silnika i budzi się gdy docieramy do celu. Czyżby dziecko stworzone do podróży?

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Iławy i odpoczynku nad najdłuższym polskim jeziorem – Jeziorakiem. Tam Światunio grillował, spacerował nad jeziorem (w chuście, co totalnie uwielbia!), pierwszy raz spał w drewnianym domku i pokazywał komarom, że zupełnie się ich nie boi!

Kolejny punkt naszej trasy to Dąbrówno. Tu Świat pierwszy raz moczył nogi w jeziorze (prosił bardzo i nie mogłam mu odmówić!), dużo spacerował i zaliczył  pierwsze w swoim życiu wesele.

Bawił się do białego rana, jak na gentelmana przystało nie ściągnął krawata ani marynarki do samego końca… choć od początku pokazywał, że taka stylówa nie należy do jego ukochanych. O 4.50 muzyka ucichła a jego śpiew wciąż rozbrzmiewał po okolicy…

fb2

Jako urodzony turysta nie mógł ominąć położonego nieopodal Grunwaldu gdzie odbył lekcję historii, pochillował w stokrotkach i rozegrał partyjkę gry Kubb (jest genialna!! polecam każdemu!) wraz ze swoją 90letnią prababcią i resztą rodziny. W grze przeciw sobie walczyli oczywiście Krzyżacy i Polacy. O tym kto zwyciężył nie muszę mówić, prawda? To co najbardziej zapadło w pamięć Światuniowi to okrzyk babci kończącej grę, mającej zabić króla „niech mnie piekło pokłonie jeśli tego nie zrobię!” Odważnie jak na wspomniane już 90 lat 😉

DSC_0038

Wyjazd oboje uznajemy za otwierający nasze wspólne podróże, nasze pierwsze lato. Było cudownie, letnio, rodzinnie i odpoczęliśmy baaaardzo. Okazuje się, że dajemy radę, że da się podróżować z 5tygodniowym Maluchem i może to być doświadczenie bardzo przyjemnie.

I kreatywne…

Moje rady ? Chustę należy wpisać na listę rzeczy niezbędnych w podróży. Pełni rolę nosidła podczas wędrówek, przykleja dziecko do Ciebie w czasie kolek, służy za hamak i kocyk kiedy trzeba 🙂 A jak kąpać dziecko w niesprzyjających warunkach? Tu genialnie sprawdza się duża reklamówka!!!  Jest higieniczna, wygodna  i zajmuje mało miejsca 😉 !

Do następnego! yo!

DSC_0759.JPG

 

 

 

1 Comment

  1. […] patent! Kiedy musisz wykąpać dziecko ( a nie mieści się już w reklamówce, o czym wspominałam tutaj ) zaopatrz się w dmuchany basen. Jest lekki, zajmuje mało miejsca w bagażu a doskonale sprawdza […]

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial