Co u nas.

IMG_8128-kopia44

Światek skończył 5 tygodni. W tym czasie wydoroślał bardzo, zmężniał, nabrał odwagi postanowiliśmy więc  wyruszyć w pierwszą podróż, która miała wykroczyć poza Wielkopolskę.

Za cel obraliśmy sobie  Warmię i Mazury.  Rejon, który uważam za jeden z najpiękniejszych w Polsce.

Obawiałam się kilkugodzinnej jazdy samochodem z takim Maluchem – jak się okazało, zupełnie bezpodstawnie. Światek zapada w sen zaraz po odpaleniu silnika i budzi się gdy docieramy do celu. Czyżby dziecko stworzone do podróży?

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Iławy i odpoczynku nad najdłuższym polskim jeziorem – Jeziorakiem. Tam Światunio grillował, spacerował nad jeziorem (w chuście, co totalnie uwielbia!), pierwszy raz spał w drewnianym domku i pokazywał komarom, że zupełnie się ich nie boi!

Kolejny punkt naszej trasy to Dąbrówno. Tu Świat pierwszy raz moczył nogi w jeziorze (prosił bardzo i nie mogłam mu odmówić!), dużo spacerował i zaliczył  pierwsze w swoim życiu wesele.

DSC_0880.JPGBawił się do białego rana, jak na gentelmana przystało nie ściągnął krawata ani marynarki do samego końca… choć od początku pokazywał, że taka stylówa nie należy do jego ukochanych. O 4.50 muzyka ucichła a jego śpiew wciąż rozbrzmiewał po okolicy…

fb2

Jako urodzony turysta nie mógł ominąć położonego nieopodal Grunwaldu gdzie odbył lekcję historii, pochillował w stokrotkach i rozegrał partyjkę gry Kubb (jest genialna!! polecam każdemu!) wraz ze swoją 90letnią prababcią i resztą rodziny. W grze przeciw sobie walczyli oczywiście Krzyżacy i Polacy. O tym kto zwyciężył nie muszę mówić, prawda? To co najbardziej zapadło w pamięć Światuniowi to okrzyk babci kończącej grę, mającej zabić króla „niech mnie piekło pokłonie jeśli tego nie zrobię!” Odważnie jak na wspomniane już 90 lat 😉

DSC_0038

Wyjazd oboje uznajemy za otwierający nasze wspólne podróże, nasze pierwsze lato. Było cudownie, letnio, rodzinnie i odpoczęliśmy baaaardzo. Okazuje się, że dajemy radę, że da się podróżować z 5tygodniowym Maluchem i może to być doświadczenie bardzo przyjemnie.

I kreatywne…

Moje rady ? Chustę należy wpisać na listę rzeczy niezbędnych w podróży. Pełni rolę nosidła podczas wędrówek, przykleja dziecko do Ciebie w czasie kolek, służy za hamak i kocyk kiedy trzeba 🙂 A jak kąpać dziecko w niesprzyjających warunkach? Tu genialnie sprawdza się duża reklamówka!!!  Jest higieniczna, wygodna  i zajmuje mało miejsca 😉 !

Do następnego! yo!

DSC_0759.JPG

 

 

 

1 Comment

  1. […] patent! Kiedy musisz wykąpać dziecko ( a nie mieści się już w reklamówce, o czym wspominałam tutaj ) zaopatrz się w dmuchany basen. Jest lekki, zajmuje mało miejsca w bagażu a doskonale sprawdza […]

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial